عارضه ها چاقی

آیا میدانستید چاقی یک مریضی است و باید آن را نظیر تمام مریضی ها معالجه کرد و در‌صورتی‌که معالجه نشود عمر را کم می‌کند و خلل ها زیادی را برای شخص تپل و چه بسا دور‌وبری ها فرد تپل به ملازم داراست . در‌این نوشته‌ی‌علمی به عوارض چاقی و چاق بودن می‌پردازیم و عمده مریضی هایی که به یاد چاقی شما به آنها دچار میشوید نیز باز بینی میشود .
دیابت

به درستی که چاقی یکی عوامل با اهمیت دیابت گونه ۲ می باشد زیرا با ارتقا چربی بدن در مقابل اثر هورمون انسولین مقاوم میشود و نمیتواند این هورمون وظیفه خویش را به صدق انجام دهد که نتیجه آن ارتقاء قند خون و دیابت می‌شود که خود بیماری دیابت یک بیماری خطرناک و کشنده است .
فشار خون بالا

هرچقدر که شما بیش تر وزن داشته باشید بافت چربی بیشتری در بدن دارید و همین بافت ها برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن و مواد غذایی میگردند که هرچه این نیاز بیشتر باشد فشار بر روی سیستم گردش خون بیشتر است و حجم خون نیز بخش اعظم میشود . و این زیاد خطرناک است .
بالا بودن چربی تن خون

چاقی یکی عوامل بالا بودن چربی بدن خون یا این که همان LDL است در دراز برهه زمانی این فرمان باعث تصلب شرائین می‌شود که این دستور منجر ایجاد سکته مغزی و عروق کرونر می‌شود .
عروق کرونر

یکی از مشکلات قلبی – عروقی این بیماری است که از رسوب چربی در سرخرگ کرونر یا همان سرخرگی که به قلب خون رسانی می‌نماید میگردد که در دراز دوران سبب تنگ شدن این سرخرگ ها و در نتیجه وصال خون کمتر به قلب و سکته قلبی مشود .
متوقف شدن تنفس در خواب

اشخاصی که تپل می‌باشند در خواب تنفسشان برای لحظه ای متوقف میشود به جهت انسداد مجرای تنفسی و در سود از خواب بیدار می‌شوند و یا خر قاطر متعددی می نمایند این افراد گردنی پهن دارا هستند و کیفیت خوابشان بد است که این فرمان در فعالیتشان در روز تاثیر منفی می گذارد .

سرطان

دچار شدن به اشکال سرطان در افراد چاق چه زنان چه مردان بیش تر از اشخاص لاغر مشاهده شده است .
کبد چرب

در اثر چاقی چربی بر بافت کبد تاثیر می گذارد و منجر تولید کبد چرب می شود که این امر در مرور عصر سبب ساز التهاب کبد میگردد التهاب کبد نیز یعنی در گیر شدن به بیماری هپاتیت .
کیسه صفرا

بجهت چاقی و انباشته شدن چربی در بدن , تراز کلسترول در بدن اضافه می شود که‌این کلسترول در کیسه صفرال رسوب مینماید و سبب تولید سنگ کیسه صفرا می گردد .

کلیه این بیماری ها بر اثر چاقی میتواند برای شما که چاق می باشید چهره دهد پس پس از تلاوت این مطلب به‌این زمینه پی میبرید که هرچقدر لاغر کردن دشوار و دشوار باشد ارزش دارد زیرا هیچ چیز فراتر و باارزش خیس از تن درستی وجود ندارد &# لیپوماتیک ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *