بحث خروج بعضا کیف لپ تاپها از خط ایجاد بالا زد – ۲

ارتقا کیف لپ تاپ چرم کیف لپ تاپیی

معاون بسط سرمایه‌گذاری‌های صنعتی ایدرو در زمینه‌ی تعداد قراردادهای کیف لپ تاپیی مدنظر در سال گذشته و نیز افزایش تعداد آنان در امسال اعلام نموده است : «احساس مخلوق بر این است که تعداد قراردادهای کیف لپ تاپیی ارتقاء خواهد یافت و این مراحل ادامه‌دار خواهد بود . علاوه بر این شرکت‌های کیف لپ تاپساز بلندمرتبه داخلی نیز بایستی با اعتنا به رقابتی شدن موقعیت جدی‌تر ورود و بتوانند در این بازار همگام با سایر کیف لپ تاپها حرکت کنند .

وی با اشاره به این‌که حرکت در حوزه صنعت علاوه بر ساخت امکانات ساخت‌ تولید متفاوت مستمند رابطه ها صنعتی و سیستم‌های نرم‌افزاری نیز می باشد , ذکر کرد : فعلا با یک شرکت تعالی آلمانی راجع‌به مباحث ایمنی و کیفیت همیاری می‌کنیم تا بتوانیم در کل مجموعه صنعتی مملکت دستاوردهای علمی نرم‌افزاری را پیاده کنیم و در مباحث محفظه زیست هم به مرزو بوم امداد کنیم , به دلیل آن که دعوا گوشه و کنار زیست دوچندان کلیدی است و موضوعی خاص در تراز بین‌المللی است .

با اشاره به این که تولید تجهیزات در صنایع دریایی سرزمین ضعیف است , اذعان کرد : همان‌گونه که در تشکیل داد تجهیزات در بخش ریلی ضعیف هستیم در بخش صنعت های دریایی نیز با مشکلاتی هم پا هستیم و قصد داریم در بندرعباس به همدم شرکت شهرک‌های صنعتی شهرکی را ایجاد کنیم تا بخش سری و سرمایه‌گذاری خارجی تجهیزات لازم را بسازند و خدمات ارایه کنند تا صنعت کشتی‌سازی در در بندرعباس با گسترش یاور شود . ترقی اقتصاد میهن اتکا به قدرت داخلی است , این مسائل با مشارکت و سرمایه‌گذاری فرنگی هم پا می‌شود و بایستی دراین باره دانش‌هایی را کسب کنیم که آپ تو دیت میباشند . وی ادامه اعطا کرد : وزارت صنعت , معدن و تجارت هم درپی روش‌های تولید جدید و هم استانداردهای به روز است تا با گذشت دوره کیفیت کیف لپ تاپها بالا برود و به خیر و خوبی می دانیم که صنعت کیف لپ تاپی کشور‌ایران در اسمان ۱۴۰۴ بایستی به صادرات ۳۰ درصدی نایل شود و در حالتی‌که کیف لپ تاپهای ما به تکنولوژی‌های لازم دست نیابند نمی توان به انگیزه تعیین‌شده رسید . در سال ۱۴۰۴ می بایست سه میلیون کیف لپ تاپ در درون تولید شود که حدود یک میلیون کیف لپ تاپ از این تعداد صادر شوند , وصال به عدد سه میلیون کیف لپ تاپ که تعداد دو میلیون دستگاه آن برای نیاز داخل است به دور از دسترس وجود ندارد ; به طور مثال در سال ۱۳۹۵ در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار کیف لپ تاپ در مرزو بوم به فروش رسیده و در حالتی که حدود ۱۰۰ هزار دستگاه آن را وارداتی بدانیم یک میلیون و ۳۰۰ هزار کیف لپ تاپ طی سال قبل در مرزوبوم تولید شده‌است .

کیف لپ تاپ در ایران گران نمی باشد

معاون توسعه و گسترش سرمایه‌گذاری‌های صنعتی ایدرو در جواب به این مسائل که بسیاری معتقدند ارزش کیف لپ تاپ در کشور ایران اعم از کیف لپ تاپهای داخل و کیف لپ تاپهای وارد شده بالاست , اعلام کرد : نه قیمت کیف لپ تاپ در کشور‌ایران گران نیست , باید مقایسه به صورت درست انجام شود . برخی از کشورها فقط مصرف‌کننده می باشند و هیچ‌گونه عوارض و مالیاتی بر واردات آن‌ها در نظر گرفته نمیشود و ما باید مرزو بوم خودمان را با چنین کشورهایی مقایسه کنیم . ارزش کیف لپ تاپ می بایست در ایران نسبت به کشورهای دیگری قضیه قیاس واقع شود که تولیدکننده و صنعتی می‌باشند , در حالتی که بخواهید از کشورهای صنعتی کیف لپ تاپ خریداری نمائید قیمت‌ها دوچندان بالاست ولی آن سرزمین برای صادرات به کشورهای دیگر نه عوارض و خیر مالیات در لحاظ میگیرد , بلکه سیاست‌های تشویقی را هم مدنظر قرار می دهد براین اساس چنین کشورهایی به منظور دستیابی به بازار کشورهای انگیزه کیف لپ تاپهای خود را فارغ از عوارض و مالیات عرضه مینمایند .

دلیری ادامه داد : در‌صورتی‌که بخواهیم در کشور‌ایران نیز همانند کشورهای صنعتی اخلاق کنیم برای صادرات بایستی مالیات از کیف لپ تاپساز نگیریم و از آنان با در لحاظ به چنگ آوردن سیاست‌های تشویقی حمایت کنیم , به دلیل آنکه در‌حالتی که یک میهن صادرات نداشته باشد محکوم به ضعف فناوری و منابع مالی خواهد بود . به طور نمونه بها کیف لپ تاپیی که در مرزوبوم فرانسه به فروش می‌رسد را با کیف لپ تاپیی که در کشور ایران ایجاد می‌شود مقایسه کنیم . بعضا دیده‌ایم که تیتر میشود در بخشها آزاد ارزش کیف لپ تاپ پایین‌تر از میهن دارای اهمیت است . در این رابطه می بایست بیان کنم در بخشها آزاد تسهیلاتی ارایه میشود تا واردات راحت‌تر صورت پذیرد . اگر خودمان را با ژاپن , آلمان و فرانسه مقایسه کنیم , میبینیم که بها کیف لپ تاپ بالا نبوده و رقابتی است . نکته دیگری که باید به آن اعتنا کنیم این است که در سال ۱۳۹۵ یک میلیون و ۳۰۰ هزار کیف لپ تاپ ایجاد شده‌است و ملاحظه کنید که در صورتی قصد داشتیم چنین کیف لپ تاپیی از خارج وارد کنیم چه میزان ارزبری داشت . امید واریم بتوانیم در سمت مدرک چشم‌انداز به انگیزه صادراتی یک میلیون دستگاه کیف لپ تاپ در سال برسیم که‌این مساله تضمین‌کننده رقابت‌پذیری صنعت داخلی است که موجب شکوفایی آن خواهد شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *